16 днів проти насилля

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Заходи

на підтримку акції «16 днів проти насилля»

в Бузівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

2017-2018 р.

з/п

Назва заходу

Дата

Відповідальний

Клас

 

 Тренінгове заняття " Не смійся з мене"

 

23.11

Соц. педагог

Шинкарська Л.М.

5 клас

 

Анкетування «Що ти знаєш про насильство».

24.11-27.11

Соц. педагог,

прак. психолог

5-7 класи

 

Лекція «Насильство – аспекти, проблеми, відповідальність, шляхи уникнення».

26.11

Соц. педагог

10

 

Лекція для батьків "Насильство в сім΄ї, порушення прав дитини"

25.11

Практичний психолог Бондаренко А.С.

Загальношкільні збори

 

Конкурс малюнків, творчих робіт, плакатів «Насиллю – ні!»

30.1.11

Л.П.Приймак

 

 

Лінійка до дня толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД.

 

1.12

 Каландій Н.Ф.

Учні школи

 

Бесіда з елементами  тренінгу  "Сучасне рабство та його прояви"

4.12

Соц.  педагог, пр. психолог

11 кл.

 

2. Перегляд відеофільму з протидії торгівлі людьми «Секс - туризм в Україні»

5.12

Соц. педагог

11 кл.

 

Година спілкування «Захисти себе від насильства».

6.12

Кл.керівник

 

7 кл.

 

Класна година «Твори добро, бо ти людина» .

Протягом тижня

Класоводи

1-4 кл.

 

 

 

 

 

 

Вправа –дискусія «Як вберегтися від…».

Протягом тижня

Кл. керівник Федоренко І.Ю.

8кл.

 

Тренінгове заняття «Насиллю скажемо – ні!»

9.12.

Пр. психолог

6 кл

 

Кібербулінг і мобінг. Як від них вберегтися.

 

8-12.

Соц. педагог

9 кл

 

 

 

 

Проблема насильства є сьогодні надзвичайно актуальною. Тому вона потребує широкого вивчення та комплексного підходу до програм  профілактики даного явища в дитячому та молодіжному середовищі.

У Бузівській загальноосвітній школі акція "16 днів проти насилля " проходила з 25 листопада по 8  грудня. Протягом цього часу проводилися  різноманітні заходи превентивної  роботи  по запобіганню насилля в учнівському колективі та сім'ях та протидії торгівлі людьми. Класні керівники  початкових класів проводили бесіди «Твори добро, бо ти людина. З учнями початкових класів класоводи провели  уроки доброти та заняття «Подаруй тепло своїх долонь». Практичний психолог Бондареко А.С. та соціальний педагог Шинкарська Л.М. провели анкетування  у 5-7 класах «Що ти знаєш про насильство?» Важливим є ще й ставлення учнів до різних проявів насилля, тому  аналіз  результатів виявив, що на думку учнів, насильство є надзвичайно актуальною проблемою для нашого суспільства,і, що майже всі учні зазнали того чи іншого виду насилля.

Соціальний педагог Шинкарська Л.М. провела у 5 класі тренінгове заняття " Не смійся з мене".

У 10 класі відбулася лекція з елементами  тренінгу «Насильство – аспекти, проблеми, відповідальність, шляхи уникнення». З учнями 11 класу було проведена бесіда з елементами  тренінгу  "Сучасне рабство та його прояви", та переглянуто відеофільм  з протидії торгівлі людьми " Секс –туризм в Україні".

Практичний психолог провела тренінгове заняття з учнями 6 класу " Ми - проти насилля"

Класні керівники  7-8 класів провели години  спілкування "Захисти себе від насильства" Вправа –дискусія "Як вберегтися від насильства"

Не залишилися поза увагою й батьки, адже тільки в тісній співпраці ,взаємозв'язку з ними можна розвивати й виховувати гармонійну особистість. Практичний психолог  Бондаренко А.С. семінар- практикум для батьків лекція для батьків "Насильство в сім’ї, порушення прав дитини . Вона розповіла про види насильства,  проте що ця тема є надзвичайно актуальною І що найперше з насильством діти зустрічаються в сім’ї.  Вона повідомила батьків про дані  результатів  опитування, у яких діти повідомляють про  випадки психологічного та фізичного насилля у сім’ях.  Альона Сергіївна продемонструвала фільм про насильство  над дітьми. З батьками семикласників було проведене заняття з елементами тренінгу  " Надірване  серце", яке підготувала соціальний педагог Шинкарська Любов Михайлівна.

В сьогоденні зачне місце в спілкуванні займає інтернет, у якому також досить часто спостерігаються прояви насилля. Це кібербулінг — цькування, погрози. Учнів необхідно ознайомлювати з такими проявами, навчити захистити себе, розповісти про відповідальність за вчинені дії. Для дев’ятикласиків було підготовлене повідомлення  «Кібербулінг і мобінг. Як від них вберегтися»

Звичайно, до реалій дорослого життя необхідно готувати й одинадцятикласників, тому  соціальний педагог Л.М. Шинкарська повідомила про сучасне рабство та продемонструвала фільм "Станція призначення –життя".

 Хотілося б  звернути увагу всіх учнів і дорослих бути більш чуйними, добрими і уважними один до одного не тільки під час таких акцій, але щодня щохвилини, адже насилля дитина зазнає ще в сім'ї, тому необхідно проводити роботу і в цьому напрямку.

Роз'яснювальна ,профілактична робота про насилля, види насилля, обов'язки та права батьків відображається в бесідах, лекціях, тренінгах "Насилля і жорстокість по відношенню до дітей", "Як навчитися розуміти свою дитину", "Батьки. Права і обов'язки ".Також проводиться анкетування на виявлення батьківського стилю та культури виховання.

Швидко й непомітно проминув час, коли проходив диспут серед учнів 9 класів «Насилля-сила чи безсилля?» .Діти активно взяли участь у обговоренні цього питання і дійшли до висновку, що насилля чинять слабкі люди, що це ,скоріш за все –безсилля.

Також в рамках акції «16 днів проти насилля»  1 грудня у нашій школі проходила акція День толерантності з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД.

Цікавою була виставка дитячих малюнків «Я обираю життя», у якій учні висловили своє ставлення до цієї проблеми.

 Учні, які  відвідують факультатив  «Школа – проти СНІДу» повідомили старшокласникам про шляхи інфікування ВІЛ-інфекцією, розповіли, якими шляхами ця інфекція не передається.

 Головне завдання профілактики жорстокості й насильства - не тільки планомірна інформаційна робота з батьками, але й просвітницька робота з педагогами, учнями. Важливу роль у попередженні агресивної поведінки, агресії, жорстокості відіграє роз’яснювальна, профілактична робота.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі