Вівторок, 11 червня 2013 00:00

Про школу

Оцініть матеріал!
(10 голосів)

Початок розвитку освіти в с. Бузівці можна віднести до кінця XIX століття,

Освіта в селі Бузівка знаходилася на дуже низькому рівні. За даними статистики кінця XIX століття письменних було мало навіть серед чоловіків. Знали грамоту всього 15% чоловіків, а жінки були практично неграмотні всі.

У 1874 році в селі відкрилося однокласне народне училище. І хоч називалося народним, але вчитися могли тільки діти заможних селян, а діти простих селян навчатися не могли. Лише 1905 рік приніс зміни в освіту бузівчан. У цьому році було відкрито церковно-приходську школу. На 140 учнів був один учитель - Андрій Лозовий. Він виконував роботу учителя і директора; вважався дуже грамотною людиною, тому що читав Біблію над покійниками. Писати не вмів, а коли отримував заробітну плату (10 рублів за рік), то за нього розписувався писар. Змінилася освіта у 1909 році, коли було відкрито ще одну земську двокласну школу. У цій школі навчало дітей п'ять учителів.

Революція і громадянська війна припинила розвиток освіти бузівчан.

Середню школу в селі було відкрито в 1935 році. Довоєнним директором був Скорубський Іван Григорович.

Під час війни в приміщенні Бузівської школи була поліцейська дільниця, а потім її перетворили на дот.

Після визволення села, в березні 1944 року, школа відновила свою роботу, директором якої став Скорубський Іван Григорович.

У 1949 році його несправедливо усунули з посади директора школи і залишили працювати учителем хімії та природознавства. Пізніше йому було присвоєно звання «Заслужений учитель УРСР». Його учень-поет і педагог П.І. Власюк присвятив йому вірш «Вітання моєму вчителю».

Скорубський Іван Григорович після скандального звільнення, яке було несправедливим і недоведеним, після районної учительської наради (наказ по Жашківському райвно від 31 серпня 1949 року) передав справи Мазуруку Сергію Мусійовичу. Він директорував всього півроку. І в лютому 1950 року передав справи досвідченому педагогу Капішону Іларіону Семеновичу, для якого це теж було пониження за відмову від відрядження у Західну Україну.

У 1959 році розпочинається реорганізація шкільної системи. У Бузівській школі створено виробничу бригаду, яка у 1958-1959 роках визнана найкращою. Бути першими серед учнівських бригад стало традицією, і через десять років завідуючий райво Дарменко Микола Іванович знову серед кращих визнав виробничу бригаду Бузівської середньої школи.

З 16 лютого 1950 року по 1965 рік директором школи працював Капішон Іларіон Семенович.

З 1968 по серпень 1978 року — Саранюк Кирило Олексійович.

З вересня 1978 року по вересень 1979 року — Кармаліта Костянтин Григорович.

З вересня 1979 по вересень 1983 року — Марценюк Михайло Федорович.

З 1 вересня 1983 - по березень 1985 року — Москалець Яків Максимович.

З березня 1985 по серпень 1989 року — Марценюк Михайло Федорович.

З серпня 1989 року по 1 лютого 2006 року — Манелюк Наталія Вікторівна.

З лютого 2006 року школу очолює директор Пісківець Тамара Дмитрівна

У школі навчались: Шилюк Петро Степанович — Герой України, повний кавалер ордена «За заслуги», кандидат технічних наук.

Олійник Василь Миколайович — депутат обласної ради.

Олійник Володимир Миколайович — депутат Верховної Ради.

Колядинський Юрій Антонович — Генеральний консул посольства Словакії.

Мельник Ігор Миколайович — головний лікар Жашківської районної лікарні.

Нині діюча школа веде свій лік з 1980 року. Сьогодні це одна з найбільших сільських шкіл Жашківського району, в якій навчається 228 учнів.

Школа працює над проблемою «Створення умов для розвитку й самореалізації особистості в умовах сучасної сільської школи». У школі обладнано 20 навчальних кабінетів. До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано 2 комп'ютерних класи, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 8 гуртків різних напрямів, якими охоплено 50% учнів.

На базі школи працює танцювальний колектив «Ягідка», хоровий колектив «Щедрик» ( щорічний переможець обласного конкурсу «Грайлива веселка»), духовий оркестр.

У 2009 році колектив Бузівської загальноосвітньої школи І-Ш ступенів у Жашківському районі зайняв перше місце у номінації «Краща школа 2009 року» і був нагороджений дипломом.

Особлива увага приділялася поліпшенню якості навчально-виховної роботи, формуванню компетентної особистості, успішній підготовці учнів до участі в суспільно корисній праці, вихованню учнів на народних традиціях, вихованню в них принципів загальнолюдської моралі.

Бузівська загальноосвітня школа І-Ш ступенів — це опорна школа з профільного навчання. Профілізація - це одна з найскладніших проблем, яка постає перед учнями старшої школи. Вибір майбутньої професії, вирішення якої є важливим питанням для юної особистості, так і для батьків і вчителів: від правильного вибору професії залежить успіх людини в житті, її самореалізація.

Особливу увага у школі приділяється визначальному етапу в житті школярів -переходу з основної у старшу школу.

От уже не один рік впоспіль у школі визначено три профілі: біотехнологічний, історичний, екологічний.

Профільне навчання — реальність нашого життя. Його введення — це вимога часу, яка продиктована рухом до навчання на рівні світових вимог. Це крок, що дасть можливість зробити освіту якіснішою й доступнішою для всіх дітей.

Щорічно вивчаємо доцільність обраного профілю, курсів за вибором, якість викладання, рівень компетентностей учнів, відстежуємо працевлаштування випускників. Спеціалізація і багатопрофільність створює широкі можливості для розвитку особистості.

Наша школа є опорною з реалізації мовної політики. Учителі є членами Міжнародної громадської організації «Конгрес захисту української мови». Основними документами є: Статут і Положення Міжнародної громадської організації «Конгрес сприяння захисту української мови», Концепцією державної мовної політики.

У 2008-2009 навчальному році адміністрацією школи була створена інноваційна модель «Школа краси, радості і здоров'я.» У 2010 році на обласній виставці передових педагогічних технологій робота була занесена до каталогу педагогічних досягнень. А з вересня 2010 року педагогічний колектив школи розпочав роботу над втіленням у навчально-виховний процес цієї моделі через виконання проектів. Уже є певні результати. Лозова Тетяна Олександрівна, учитель початкових класів, видала посібник «Сукупність прийомів та засобів навчання, спрямованих на вироблення навички читання». На обласній виставці у 2009 році робота зайняла перше місце. Лозова Т.О. стала лауреатом премії імені Захаренка і була нагороджена грамотою головного управління. Брала участь у Всеукраїнському фестивалі педагогічних інновацій і представляла на обласний конкурс педагогічної

майстерності роботу «Критичне мислення і його розвиток у молодших школярів в умовах інтерактивного навчання.

Подзерей Раїса Григорівна, учитель початкових класів, видала посібник «Розвиток творчих здібностей на уроках математики з використанням інтерактивних технологій навчань», «Каліграфічне письмо — красиве мовлення». Учителі початкових класів Крохмальна В.М. і Лозова Т.О. видали посібник «Наочність для вивчення чисел першого десятка».

У 2009 році директор школи Пісківець Т.Д. була учасником Другого міжнародного форуму керівників «Лідери української школи: директор навчального закладу у багато векторному сучасному просторі» у м. Києві. Є лауреатом премії ім. О.А.Захаренка.

Вийшла у світ книга учителя історії Андрійчук Л.І. «Село над Гірським Тікичем».

Шульга С.Г., учитель англійської мови, — переможець районного конкурсу «Учитель 2009 року» в номінації «англійська мова.» Каландій Н.Ф. — переможець районного конкурсу «Учитель 2010 року» в номінації «німецька мова».

У 2010 році учитель математики Пасічнюк С.В. отримала подяку за ґрунтовну підготовку учасника конкурсу «Intel - Техно Україна» національного етапу міжнародного конкурсу Intel ISEFF.

Мають досягненні і учні нашої школи. Мазуренко Юлія — переможець обласного конкурсу «Хто для мене Іван Мазепа?», обласного конкурсу знавців української мови ім.. П.Яцика (2008р., 2009р.). Слухай Яна — переможець обласного конкурсу знавців української мови (2008р.), переможець обласної олімпіади з української мови і літератури (2009р.). Кротик Богдан  — лауреат міжнародного конкурсу музикантів (2009р.). Хоровий колектив «Щедрик» — переможець обласного огляду-конкурсу «Грайлива веселка» (2008р., 2009р.). Кротик Віталій — переможець всеукраїнського конкурсу музикантів (2010р.). Руденко Ірина - фіналіст національного етапу конкурсу Intel - ISEFF. Максимко Юлія — переможець конкурсу «Юний читач 2010».

Бузівська ЗОШ І-ІІІ ступенів — «Кращий навчальний заклад Жашківського району» (2009р.).

На громадських засадах у школі працює майданчик здоров'я «Обери життя». Оскільки проблема здорового способу життя стосується не тільки дітей, а й дорослих, то в   реалізації основних завдань проекту залучені психолог, соціальний працівник, учитель основ здоров'я, учитель біології, медична сестра, дільничний лікар та вчителі фізкультури.

1. Основні форми роботи майданчика:

• урочна

• позакласна(години спілкування,  дискусії,  тренінги,  виступи психологічного театру, виступи агітбригади)

• гурткова — рольові ігри

• факультативна —  тренінги, анкетування.

У школі працює 35 учителів. Вісім мають вищу кваліфікаційну категорію. Чотири з них мають звання «Учитель-методист» (Пісківець Т.Д., Мазуренко О.П., Лавренюк Н.А., Лозова Т.О.), три – «Старший учитель» (Руденко О.М., Шульга С.Г., Подзерей Р.Г.). Чотирнадцять учителів мають першу кваліфікаційну категорію, два – другу кваліфікаційну категорію, одинадцять – кваліфікаційну категорію «спеціаліст». Протягом 2011-2015 років педагогічний колектив школи буде працювати над проблемою «Створення умов для розвитку і самореалізації особистості учнів в умовах сільської школи».

Серед першочергових завдань школи – створення системи освіти нового типу, виконання проектів моделі «Школа краси, радості і здоров'я» яка базувалася б на сучасних інформаційно-комунікаційних технологій оновлення та поповнення матеріально-технічної й дидактичної бази школи.

Очолюють школу наставники молоді: директор школи — Пісківець Тамара Дмитрівна, заступник з навчально-виховної роботи — Мазуренко Ольга Павлівна, заступник з виховної роботи — Лавренюк Наталія Анатоліївна.

View the embedded image gallery online at:
http://buzivka.org.ua/index.php/pro-shkolu#sigProGalleria5cb0d130ac

Адреса: с. Бузівка  Жашківського району Черкаської області

Телефон: (04747) 92-2-40

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.


Источник: http://service-joomla.ru/plagini/item/47-googlemaps.html#install-gm

Читати 4054 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі