Акція "Збережемо первоцвіти"

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Важливі наслідки в екологічному вихованні учнів, вивченні довкілля і впливу людини на його стан набуває робота по вихованню екологічної грамотності дітей.

У Черкаській області під загрозою зникнення перебуває 40 видів вищих рослин. Останнім часом, внаслідок варварського збору надземних частин, пошкоджуються і підземні, ці види вимирають.

Щоб захистити рослини від знищення, починаючи з лютого, учні Бузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щорічно беруть участь у акції «Збережемо первоцвіти». Проводяться конкурси малюнків «Вони потребують захисту» та організовуються виставки «Збережемо первоцвіти».

У класах відбуваються бесіди «Охорона рослин Черкаської області», учні складають кросворди по темі «Первоцвіти».

Активну позицію займають старшокласники. Вони розповідають про правила поведінки в природі, знайомлять з рідкісними видами первоцвітів нашої області.

Значна робота проводиться зі збору матеріалів про первоцвіти. Учні працюють за такою схемою:

  1. Назва рослини, родина, народні назви;
  2. Легенди про рослину;
  3. Морфологічні особливості;
  4. Малюнок, фотографія;

Старшокласниками були виявлені місця поширення рідкісних рослин, а також вони ознайомили учнів середньої ланки з Законами України «Про рослинний світ», в якому чітко говориться про заборону торгівлі ранньоквітучими рослинами.

Вся робота проводиться в напрямку розуміння серйозності сучасної ситуації з першоцвітами – обкрадаючи себе, ми обкрадаємо своє майбутнє.

А так не хочеться втратити віру, що в людських душах прокинеться сумління зберегти красу для того, щоб краса врятувала нас.

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі